Osobnosti

Miroslav Dvořák: vzpomínky na minulost /2

Autor: Petr Foltán sen. | Kategorie: Osobnosti | Datum: 6. 7. 2017
Miroslav Dvořák: vzpomínky na minulost /2 - 4.8 out of 5 based on 16 votes

Mnoho knih a článků se napsalo o našich největších hvězdách motocyklových závodů. Kromě nich, však kouzlu tohoto sportu propadlo i stovky, možná tisíce dalších, kterým však nebylo z nejrůznějších důvodů, umožněno vyniknout. Přitom ale bez těchto, mnohdy už zapomenutých závodníků, by ti slavní nikdy slavní být nemohli. Vždyť vítězit bez soupeřů se nedá..

Miroslav Dvořák: vzpomínky na minulost /1

Autor: Petr Foltán st. | Kategorie: Osobnosti | Datum: 3. 6. 2017
Miroslav Dvořák: vzpomínky na minulost /1 - 4.8 out of 5 based on 22 votes

ing. Stanislav Gregora - jezdec, mechanik a konstruktér

Autor: Martin Kratochvíl | Kategorie: Osobnosti | Datum: 14. 3. 2016
ing. Stanislav Gregora - jezdec, mechanik a konstruktér - 5.0 out of 5 based on 10 votes

Významný  závodník regionu Zábřeh, pravidelný účastník závodů mistrovství ČR a v minulosti rovněž ČSR a ČSSR, zábřežský jezdec, mechanik, konstruktér, dnes již sedmdesátitříletý ing. Stanislav Gregora.

Miroslav Kratochvíl – průkopník motorismu na Zábřežsku

Autor: Marek a Mário Kratochvílovi | Kategorie: Osobnosti | Datum: 4. 3. 2016
Miroslav Kratochvíl – průkopník motorismu na Zábřežsku - 5.0 out of 5 based on 6 votes

Jedním z průkopníků motoristického sportu na Severní Moravě byl ve třicátých letech minulého století zábřežský rodák Miroslav Kratochvíl. Právě v těchto dnech si připomínáme sté výročí od jeho narození, tak mi dovolte na Miroslava Kratochvíla trochu zavzpomínat.

Ferdinand Hroch - severomoravský silniční a plochodrážní závodník

Ferdinand Hroch - severomoravský silniční a plochodrážní závodník - 5.0 out of 5 based on 5 votes

V letošním roce oslavíme 70 let od konce II. světové války. Při této příležitosti nesmíme zapomenout na oběti, které má tato válka na svědomí. Jedním z padlých den před koncem byl motocyklový závodník s velkým talentem a budoucností, rodák z Jestřebí u Zábřeha, Ferdinand Hroch.

Giancarlo Morbidelli

Autor: Petr, Ivo Trégr | Kategorie: Osobnosti | Datum: 6. 1. 2014
Giancarlo Morbidelli - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Morbidelli je slavná italská značka, která vznikla díky velké lásce Giancarla Morbidelliho k závodním motocyklům. Firma začínala jako výrobce dřevoobráběcích strojů. Morbidelliho firma měla až 300 zaměstnanců, nicméně jeho největší vášeň byla u motocyklů a motocyklových závodů a tak použil všechny prostředky z podnikání k financování výroby závodních motocyklů a i k samotnému závodění. Největší úspěchy dosáhla firma ve třídě 125ccm, kde získala tituly mistra světa v letech 1976, 1977, 1978 a také ve třídě 250ccm v roce 1977.

Milan Vláčil: modrý sešit - rok 1990

Autor: Jiří Rak | Kategorie: Osobnosti | Datum: 28. 1. 2013
Milan Vláčil: modrý sešit - rok 1990 - 5.0 out of 5 based on 5 votes

V našem mistrovství se začaly pomalu objevovat čtyřtaktní motocykly, které během pár let zcela ovládly závody vyšších kubatur. Zvýšené finanční nároky a reorganizace závodů ale znamenaly také postupný konec závodní kariéry mnoha tehdejších jezdců.

Milan Vláčil: modrý sešit - rok 1989

Autor: Jiří Rak | Kategorie: Osobnosti | Datum: 22. 1. 2013
Milan Vláčil: modrý sešit - rok 1989 - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Těžký byl pro Milana začátek závodění mezi nejlepšími českým a slovenskými jezdci té doby v rámci federálního mistrovství. Prasklá ojnice v Brně potom znamenala předčasný konec sezóny. Pozitivem byl alespoň stříbrný věnec ze závodu v Tachlovicích.

Strana 1 z 4

Rychlé novinky

Filip Salač pojede i v roce 2018 Red Bull Rookies Cup....!
čtvrtek, 5.10.2017 Zobrazit
Jack Miller si zlomil pravou nohu, konkrétně holenní kost, při tréninku na trialové motorce.
úterý, 3.10.2017 Zobrazit
Těrlický okruh opět součástí závodů IRRC v roce 2018...! V Německu byla dne 26.9. podepsána smlouva pro IRRC v Těrlicku 2018...! Z...