Novinky ze světa motocyklů a motosportu

Zde naleznete poslední aktuality ze světa motocyklů a motocyklového sportu.

 • V neděli 30. září zemřel náhle ve věku 63 let Otto Krmíček mladší, bývalý dvojnásobný mistr republiky v silničních závodech motocyklů. Poprvé získal titul v roce 1983 ve třídě 50 ccm, podruhé v roce 1991 ve třídě 80 ccm. Jeho otec Otto Krmíček starší (89 let) jezdil také úspěšně závody mistrovství republiky a to ve třídě 50, 125 a 175 ccm v šedesátých až osmdesátých letech. Otto Krmíček ml. byl během své bohaté jezdecké kariery ještě
  5x na druhém a jednou na třetím místě celkového hodnocení MR ve třídě 80 ccm. Ve třídě 125 ccm pak jezdil v MR pravidelně do desátého místa.. Čest jeho památce! Poslední rozloučení se koná v pátek 5.10.ve 14.30 ve smuteční síni v Hodoníně.

  Vložil:
  kawas
 • Jonathan Rea vyhrál závod v Magny-Cours a získal tak svůj již čtvrtý titul mistra světa WorldSBK v řadě! Vyrovnal tak počet titulů Carla Fogartyho a společně s ním se stal nejúspěšnějším jezdcem historie WorldSBK.

  Vložil:
  Petr
 • Oficiálně: Karel Abraham zůstává v MotoGP! Podepsal dvouletou smlouvu s Avintia Ducati teamem, kde nahradí Simeona a bude týmovým kolegou Tito Rabata. V příštím roce tak pojede na Ducati MotoGP specifikace 2018.

  Vložil:
  Petr
 • Tovární tým Kawasaki WorldSBK oficiálně potvrdil příchod Leona Haslama do týmu, kde se tak stane týmovým kolegou Jonathana Rei

  Vložil:
  Petr
 • Honda oficiálně potvrdila podpis smlouvy a příchod Jorge Lorenza do továrního týmu Hondy, kde se tak stane týmovým kolegou Marca Marqueze po následující 2 roky.

  Vložil:
  Petr
 • Dan Kneen 256. obětí Tourist Trophy..
  v úvodním kole včerejšího tréninku třídy superbike havaroval v úseku Churchtown (mezi Sulby a Ramsey) domácí pilot Dan Kneen (Tyco BMW). Třicetiletý závodník z Onchanu (na ostrově Man), který jel loni i u nás v Hořicích, svým těžkým zraněním na místě podlehl. V souvislosti s tímto incidentem došlo po vyvěšení červených vlajek k havárii dalšího jezdce Steve Mercera v úseku Ballacrye, který se srazil s pořadatelským autem. S těžkým zraněním byl letecky přepraven do nemocnice.
  R.I.P. Dan Kneen

  Vložil:
  kawas
 • Rozehnalové na silnici...!
  Bratři Václav a Marek Rozehnalové, vítězové Grand Prix Estonska 2011, závodu mistrovství světa v sidecarcrossu, tým, který získal 18 titulů mistrů republiky (14 individuálně v letech 2000 – 2015 a 4 v družstvech v letech 2012 – 2015) se na konci roku 2015 rozloučil se závodní činností a dnes, po bezmála tříleté pauze se vrací zpět na závodní dráhy!
  Sidecaru zůstávají věrni, ale trochu jinému. Václav a Marek se domluvili s Jiřím Humlem (také jezdil sidecarcross a úspěšně) a ten jim půjčil svůj sidecar pro silniční závody značky Suzuki SRS 750. Rozehnalové už mají první zkoušky za sebou a na obnoveném Mělnickém okruhu v neděli 3. června 2018 budou mít svou závodnickou premiéru..!

  Vložil:
  kawas
 • Andrea Dovizioso podepsal novou dvouletou smlouvu s továrním týmem Ducati a zůstane tak v sedle italského motocyklu až do roku 2020.

  Vložil:
  Petr
 • Johann Zarco podepsal 2-letou smlouvu s továrním týmem KTM MotoGP! Zarco tak bude nově týmovým kolegou Pola Espargara, který nedávno s KTM prodloužil smlouvu na další 2 roky.

  Vložil:
  Petr
 • Valentino Rossi podepsal novou smlouvu s Yamahou a bude tak závodit v MotoGP v továrním týmu Yamahy ještě minimálně do roku 2020.

  Vložil:
  Petr
Zobrazit další novinky

Rychlé novinky

V neděli 30. září zemřel náhle ve věku 63 let Otto Krmíček mladší, bývalý dvojnásobný mistr republiky v silničních závodech motocy...
úterý, 2.10.2018 Zobrazit
Jonathan Rea vyhrál závod v Magny-Cours a získal tak svůj již čtvrtý titul mistra světa WorldSBK v řadě! Vyrovnal tak počet titulů...
neděle, 30.09.2018 Zobrazit
Oficiálně: Karel Abraham zůstává v MotoGP! Podepsal dvouletou smlouvu s Avintia Ducati teamem, kde nahradí Simeona a bude týmovým...
středa, 5.09.2018 Zobrazit
Další novinky