FMX Gladiator Games 2018

Autor: Petr a Pavla | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 5. 11. 2018
FMX Gladiator Games 2018 - 5.0 out of 5 based on 4 votes

O víkendu v sobotu 3.11.2018 jsme si mohli plnými doušky užít již 18. ročník FMX Gladiator Games v pražské O2 Aréně. Jako každý rok i letos světoví freestyle motokrosaři předvedli to nejlepší a diváci tak byli zaplaveni strhující sprchou těch neodvážnějších a nejšílenějších skoků.

Za ohromného řevu a podpory diváků jsme tak viděli skoky back flip superman, seat grap indian, back flipy různých variant, front flip tsunami a mnoho dalších. Divákům se tak tajil dech i právě při front flipu Francouze Davida Rinalda, který tímto ve finále porazil mistra světa Libora Podmola a letošní soutěž tak zaslouženě vyhrál. Hvězdami letošního ročníku byli bratři Libor a Filip Podmolové. Z dalších jezdců jsme mohli vidět jezdce jako Petr Pilát, Martin Koreň, Matěj Česák, František Máca, Luc Ackermann, Davide Rossi, Ryan Brown, Pat Bowden, Daniel Bodin a další, když v porotě zasedli Zdeněk Fusek, Jose Miralles a Petr Kuchař. Show zpestřili i skoky borců na dvou sněžných skútrech.

Nový inovovaný systém soutěže jezdců head to head, který se nejvíce blíží gladiátorským soubojům, celou soutěž zatraktivnil, když jezdci nemohli v jednotlivých soubojích použít žádný z triků opakovaně a také neměli možnost vidět, jaké triky už skočili jejich soupeři.

Vrcholem akce pak byla exhibice bratrů Podmolových, kteří vůbec poprvé jako první Češi předvedli společně dvojité salto vzad na "tvrdý" dopad. Doskok byl opravdu tvrdý, když oba po doskoku upadli a praštili se do hlavy. Samotný trik se ale povedl, byl dotočený a nikomu se nic nestalo. Jedinou výtku večeru bychom měli ke komentátorovi, který alespoň dle nás někdy až příliš drsně vyřvával.

Závěr patřil také smutné vzpomínce na nedávno padlé české vojáky ve válce v Afghánistánu, když pořadatelé předali armádě České republiky šek v hodnotě sto tisíc korun.

Letošní Gladiator Games se opravdu povedly a už teď se nemůžeme dočkat dalšího.

Dále najdete i kompletní fotogalerii.

Článek naposledy upraven: 8. 11. 2018
Značky:

 

Rychlé novinky

Dne 7.2. byly aktualizován článek 1975 - silniční závody motocyklů v Československu v roce 1975. Výsledky byly doplněny o další da...
čtvrtek, 7.02.2019 Zobrazit
KAMIS motoshop - po 15 letech, kdy se o vás staráme, když si přejete motooděv na míru a další výbavu na motorku, jsme se rozhodli ...
středa, 30.01.2019 Zobrazit
V neděli 30. září zemřel náhle ve věku 63 let Otto Krmíček mladší, bývalý dvojnásobný mistr republiky v silničních závodech motocy...
úterý, 2.10.2018 Zobrazit
Další novinky