Motokros a enduro

Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě - 5.0 out of 5 based on 3 votes

V sobotním večeru bojovaly nejlepší národní týmy v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.

Libor Podmol se stal popáté vicemistrem světa ve freestyle motokrosu - 5.0 out of 5 based on 5 votes

Český freestyle motokrosař skončil v posledním závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu na druhém místě a stejnou příčku získal také v celkovém hodnocení seriálu. Světovým šampionem pro letošní rok se stal Španěl Maikel Melero, kterému v závodě stačilo šesté místo. Petr Pilát byl po pádu pátý a celkově tak skončil za medailovými pozicemi na čtvrté příčce. Celkově druhý byl Francouz David Rinaldo, který oba závody v Číně vyhrál.

Dakar 2017 potvrdil svou extrémnost

Autor: dakar | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 29. 1. 2017
Dakar 2017 potvrdil svou extrémnost - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Pořadatelé prestižního dálkového závodu Dakar, který se opět konal v jižní Americe, slibovali extrémní náročnost, rekordní délku a skvělý zážitek pro fanoušky motorsportu. S odstupem času je třeba uznat, že extrémní závod opravdu byl. Bohužel však pro nepřízeň počasí diváci i závodníci přišli o docela značný kus kilometrů, avšak i tak byl 39. ročník vcelku vydařeným podnikem.

MS v motokrosu - Loket nad Ohří 2014

Autor: Petr | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 31. 7. 2014
MS v motokrosu - Loket nad Ohří 2014 - 5.0 out of 5 based on 5 votes

O víkendu 26-27.7.2014 se v Lokti nad Ohří konala GP České republiky v motokrosu, tedy mistrovství světa nejprestižnější třídy MXGP (dříve MX1) a třídy MX2, z kterých Vám přinášíme fotogalerii.

MS v motokrosu - Pacov 2013

Autor: Petr | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 4. 9. 2013
MS v motokrosu - Pacov 2013 - 5.0 out of 5 based on 7 votes

V Pacově se v neděli 1.9.2013 konal premiérový a pořadatelsky vydařený závod mistrovství světa v motokrosu tříd MX3 a WMX. Z našich závodníků nejvíce zazářili Martin Michek a František Smola. I přes obrovskou snahu našich se ale celkovým vítězem stal Francouz Florent Richier.

Pozvánka na MS motokrosu v Pacově 2013

Autor: Petr | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 27. 8. 2013
Pozvánka na MS motokrosu v Pacově 2013 - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Poslední prázdninový víkend, tedy 31.8.-1.9.2013, bude hostit MS tříd MX3 a WMX známá motokrosová trať v Pacově. V prvně jmenované třídě bojuje o možný zisk titulu mistra světa Jihočech Martin Michek, ve třídě WMX se zase utkají nejlepší motokrosové závodnice planety.

GP ČR v motokrosu - Loket 2013

Autor: Petr | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 7. 8. 2013
GP ČR v motokrosu - Loket 2013 - 5.0 out of 5 based on 1 vote

O víkendu 3.-4.8 2013 se konala Velká Cena České republiky motokrosu v Lokti. Jednalo se tak o letošní čtrnáctý podnik mistrovství světa tříd MX1 a MX2, který byl doprovázen krásným počasím s hojnou diváckou účastí.

Pilníkovo pozdní odpoledne 2010

Autor: Petr | Kategorie: Motokros a enduro | Datum: 25. 8. 2010
Pilníkovo pozdní odpoledne 2010 - 5.0 out of 5 based on 1 vote

V sobotu 21.8.2010 se v Čerčanech konal již pátý ročník akce s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne. I přesto, že se akce nezúčastnili borci jako Libor Podmol nebo Petr Kuchař se jednalo opravdu o parádní a dech beroucí podívanou, při které mohli diváci zblízka vidět nespočetně parádních triků.

Strana 1 z 2

Rychlé novinky

51. ročník závodu Macau Motorcycle Grand Prix poznamenala tragická událost. 31-letý britský motocyklový závodník Daniel Hegarty tě...
neděle, 19.11.2017 Zobrazit
Na provizorním kalendáři WSBK 2018 figuruje i závod v Brně. Po dlouhé pouze by se tak závody WSBK mohli opět vrátit do České repub...