Čištění na sucho, aneb jak rychle vyčistit motorku a udržet jí čistou?

Autor: Petr a Pavla | Kategorie: Tipy a návody | Datum: 3. 9. 2018
Čištění na sucho, aneb jak rychle vyčistit motorku a udržet jí čistou? - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Vstanete z postele, dnes nemáte žádný plán, když předpověď počasí nebyla zrovna příjemná. Kouknete ven z okna a zjistíte, že rosnička se, jak už to tak často bývá, opět spletla, a venku je nádherné počasí lákající na projížďku na motorce. Rychle se oblečete, sbalíte to nejnutnější a už se nemůžete dočkat nádherně stráveného dne projížďkou na motorce. V garáži vám však zkazí náladu pohled na špinavou motorku, kterou jste nestihli po minulém výletu vypucovat. Co teď? Vytáhnou hadici, domácí wapku, kýbl s vodou nebo zajet na benzínku k samoobslužné myčce a nechat tam drobné… Než však budete moci sednout a vychutnat si jízdu na motorce, uběhne spousta času, který strávíte drhnutím zaschlé špíny, měněním špinavé vody a leštěním vašeho drahokamu několika čistícími prostředky.

Nebo…

P1130910si můžete vše urychlit s mycími přípravky ke kterým nepotřebujete vodu jako je například čistič od značky Nasucho. Čištění je jednoduché a rychlé, jelikož nepotřebujete vodu a také účinné díky speciální látce na bázi polymerů, která uzavře drobné částečky nečistot do kapslí, odlehčí je od povrchu a pak jsou snadno zachyceny a odstraněny utěrkou. Obsažené látky podporují i NANO a karnaubské vosky, které odpuzují vodu a svými antistatickými účinky zabraňují navracení a usazování nečistot. Díky tomu bude čištěný povrch déle čistý a vytvořený jemný film déle uchová zářivý lesk vaší krásky.

Při správné technice čistění a dodržení postupu užíváním mikrovláknové utěrky by nemělo při čištění „na sucho“ dojít k poškození laku ani žádného jiného povrchu. Čistící prostředek by tedy měl být zcela bezpečný a spolehlivý, což se nám i při jeho testu potvrdilo.

P1130906P1130916

Jednoduchý postup čištění spočívá v práci se dvěma utěrkami z mikrovlákna. Malé množství čisticího prostředku nastříkáte mechanickým rozprašovačem na přeloženou utěrku a na část povrchu. Lehce setřete první utěrkou a pak čištění zakončíte doleštěním plochy druhou, suchou utěrkou. První utěrka zbaví povrch nečistot, druhá zajistí lesk. A to vše bez vody. Jen v případě většího znečištění blátem nebo pískem je doporučeno motorku před aplikací čistícího prostředku „na sucho“ opláchnout. Návod a postup najdete také na: https://nasucho.cz/navod-a-postup/

P1130962Přípravek je vhodný na plastové, lakované, gumové, chromované i kovové povrchy včetně lehkých slitin, používaných na výrobu ráfků. Prodává se ve dvou barvách - zelený Profesional, který myje a leští a pak fialový Nano Technologie, který navíc obsahuje Karnaubský vosk.

Měli jsme možnost vyzkoušet si přípravek Nasucho Ultra Nano & Karnaubský vosk a můžeme ho doporučit. Čištění bylo rychlé a efektivní. Motocykl je navíc pod UV ochranou, odpuzuje vodu a minimalizuje opětovné usazení nečistot.

P1130960P1130961P1130964P1130965

Prostředek je ideální na místech, kde nemáte možnost mytí vodou, typicky pokud bydlíte ve městě v paneláku a nemáte tak vhodný dvorek, pak je to asi nejvhodnější způsob mytí. Vynikající je i menší verze čističe vhodná na cesty, kterou zbalíte například do tankvaku.

Je navíc ekologicky a biologicky rozložitelný, netoxický, bez silikonů a bez složek z ropy, petrochemických vůní, uhlovodíků na ropné bázi, těžkých kovů, rozpouštědel a aerosolů. Můžeme ho tak pouze doporučit.

P1130967P1130973

Článek naposledy upraven: 3. 9. 2018

 

Rychlé novinky

Oficiálně: Karel Abraham zůstává v MotoGP! Podepsal dvouletou smlouvu s Avintia Ducati teamem, kde nahradí Simeona a bude týmovým...
středa, 5.09.2018 Zobrazit
Tovární tým Kawasaki WorldSBK oficiálně potvrdil příchod Leona Haslama do týmu, kde se tak stane týmovým kolegou Jonathana Rei
středa, 25.07.2018 Zobrazit
Honda oficiálně potvrdila podpis smlouvy a příchod Jorge Lorenza do továrního týmu Hondy, kde se tak stane týmovým kolegou Marca M...
středa, 6.06.2018 Zobrazit
Další novinky
Jste zde: Moto-svět.cz Články Motocykly a technika Tipy a návody Čištění na sucho, aneb jak rychle vyčistit motorku a udržet jí čistou?