FMX Gladiator Games 2017 v obrazech

Autor: Petr | Kategorie: Reportáže | Datum: 7. 11. 2017
FMX Gladiator Games 2017 v obrazech - 5.0 out of 5 based on 9 votes

Letošní již 17. ročník Gladiator Games je za námi a letos se opravdu bylo na co dívat! V gladiátorském klání vzešel vítězně český zástupce Petr Pilát. V článku naleznete i kompletní fotogalerii.

V pražské O2 aréně se představilo celkem 12 jezdců. Z českých zástupců se zúčastnili Petr Pilát, Libor Podmol, Filip Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. V čele zahraničních zástupců byla španělská hvězda Edgar Torronteras, který kromě úžasných výkonů na motocyklu předvedl i beatboxovou show na mikrofonu. Další jezdci ze zahraničí byli: Luc Accerman, Leo Fini, David Rinaldo, Brice Izzo, Davide Rossi a Ryan Brown.

Kromě freestylistů na motorce skákali i borci na dvou sněžných skůtrech a jeden na čtyřkolce. Akce se bohužel neobešla bez zranění, když Filip Podmol po jednom ze svých triků bohužel nezvládl dobrzdit a narazil do bariéry, přičemž si poranil nohu. Podle zpráv by měl mít zlomenou lýtkovou kost.

Celou show moderoval Leoš Mareš, později i s výpomocí Martina Koreně zatímco v porotě byli legenda českého FMX Petr Kuchař, první češka, která se zúčastní Dakarské rally Gabriale Novotná a olympijský vítěz Aleš Valenta.

Na závěr celého večera byly připravené hned 3 lahůdky a to frontflip, tedy salto vpřed, které zcela poprvé předvedl český jezdec a to Libor Podmol, jemuž se trik povedl bezchybně. Dalším trikem měl být dvojitý backflip, ten měl předvést Filip Podmol, který se předtím ale bohužel zranil. A posledním extra trikem byl náročný trik Flair, tedy otočka o 540°, kterou na druhý pokus úspěšně zvládl vítězný Petr Pilát.

Letošní Gladiator Games se opravdu povedly a příští rok se budeme opět těšit!

Článek naposledy upraven: 8. 11. 2017

 

Rychlé novinky

V neděli 30. září zemřel náhle ve věku 63 let Otto Krmíček mladší, bývalý dvojnásobný mistr republiky v silničních závodech motocy...
úterý, 2.10.2018 Zobrazit
Jonathan Rea vyhrál závod v Magny-Cours a získal tak svůj již čtvrtý titul mistra světa WorldSBK v řadě! Vyrovnal tak počet titulů...
neděle, 30.09.2018 Zobrazit
Oficiálně: Karel Abraham zůstává v MotoGP! Podepsal dvouletou smlouvu s Avintia Ducati teamem, kde nahradí Simeona a bude týmovým...
středa, 5.09.2018 Zobrazit
Další novinky
Jste zde: Moto-svět.cz Články Články a novinky Reportáže FMX Gladiator Games 2017 v obrazech