FMX Gladiator Games 2017 v obrazech

Autor: Petr | Kategorie: Reportáže | Datum: 7. 11. 2017
FMX Gladiator Games 2017 v obrazech - 5.0 out of 5 based on 8 votes

Letošní již 17. ročník Gladiator Games je za námi a letos se opravdu bylo na co dívat! V gladiátorském klání vzešel vítězně český zástupce Petr Pilát. V článku naleznete i kompletní fotogalerii.

V pražské O2 aréně se představilo celkem 12 jezdců. Z českých zástupců se zúčastnili Petr Pilát, Libor Podmol, Filip Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. V čele zahraničních zástupců byla španělská hvězda Edgar Torronteras, který kromě úžasných výkonů na motocyklu předvedl i beatboxovou show na mikrofonu. Další jezdci ze zahraničí byli: Luc Accerman, Leo Fini, David Rinaldo, Brice Izzo, Davide Rossi a Ryan Brown.

Kromě freestylistů na motorce skákali i borci na dvou sněžných skůtrech a jeden na čtyřkolce. Akce se bohužel neobešla bez zranění, když Filip Podmol po jednom ze svých triků bohužel nezvládl dobrzdit a narazil do bariéry, přičemž si poranil nohu. Podle zpráv by měl mít zlomenou lýtkovou kost.

Celou show moderoval Leoš Mareš, později i s výpomocí Martina Koreně zatímco v porotě byli legenda českého FMX Petr Kuchař, první češka, která se zúčastní Dakarské rally Gabriale Novotná a olympijský vítěz Aleš Valenta.

Na závěr celého večera byly připravené hned 3 lahůdky a to frontflip, tedy salto vpřed, které zcela poprvé předvedl český jezdec a to Libor Podmol, jemuž se trik povedl bezchybně. Dalším trikem měl být dvojitý backflip, ten měl předvést Filip Podmol, který se předtím ale bohužel zranil. A posledním extra trikem byl náročný trik Flair, tedy otočka o 540°, kterou na druhý pokus úspěšně zvládl vítězný Petr Pilát.

Letošní Gladiator Games se opravdu povedly a příští rok se budeme opět těšit!

Článek naposledy upraven: 8. 11. 2017

 

Rychlé novinky

51. ročník závodu Macau Motorcycle Grand Prix poznamenala tragická událost. 31-letý britský motocyklový závodník Daniel Hegarty tě...
neděle, 19.11.2017 Zobrazit
Na provizorním kalendáři WSBK 2018 figuruje i závod v Brně. Po dlouhé pouze by se tak závody WSBK mohli opět vrátit do České repub...
čtvrtek, 2.11.2017 Zobrazit
Filip Salač pojede i v roce 2018 Red Bull Rookies Cup....!
čtvrtek, 5.10.2017 Zobrazit
Další novinky
Doplnkynamoto.cz - Zboží ve výprodeji
Jste zde: Moto-svět.cz Články Články a novinky Reportáže FMX Gladiator Games 2017 v obrazech