Madboxer: pekelný stroj s motorem Subaru

Autor: PR | Kategorie: Ostatní články | Datum: 16. 1. 2018
Madboxer: pekelný stroj s motorem Subaru - 5.0 out of 5 based on 4 votes

Motorky s automobilovým motorem dnes už nejsou nic ojedinělého. Představte si však motocykl, do jehož konstrukce je zabudován turbomotor Subaru. Madboxer je odvážným nápadem novozélandského tvůrce, který se neváhal se svými inovacemi vydat po vlastní ose.

Ať už procházíte prodejnu motorek či autobazar, většina sortimentu je určena pro mainstreamový typ řidičů. Co však má dělat člověk, který chce svým motocyklem vybočovat? Madboxer rozhodně uspokojí každého milovníka rarit — představte si netradičně tvarovaný motocykl s robustními koly, v jehož útrobách je zabudován silný motor Subaru.

„Postaven na odvaze.“ Tak Novozélanďan Marcel van Hooijdonk okomentoval svůj vynález. Ke tvorbě Madboxeru jej inspiroval nákres jeho kamaráda, znázorňující motocykl s motorem Subaru WRX. Oba muži zvažovali, zdali je tak potrhlý nápad uskutečnitelný. Marcel se ihned pustil do stavby a výsledkem byl stroj, jehož základem je 2,5litrový plochý čtyřválec, pocházející ze Subaru. Motor samotný slouží jako nosná část, opatřená nosnými rámy, které nesou přední i zadní kolo, stejně jako palivovou nádrž.

Přečtěte si také: Chcete si zajezdit na motorce vytvořené na míru pro Spidermana?

Motor obsahuje dvě turbodmychadla, přičemž zadní kolo je poháněno japonskou automatickou převodovkou. Toto uspořádání umožnilo přesunutí všech ovládacích prvků na řídítka. Výhodu představuje rovněž tišší zvukový projev, který ocení hlavně řidiči, kteří si nepotrpí na typický motorkářský „vyřvávák.“

Celý stroj je do detailu promyšlen — tvůrce si na jeho tvorbě dal záležet a strávil nad ním dlouhých pět let práce. Motocykl splňuje podmínky běžného silničního provozu na Novém Zélandu.

Jelikož se jedná o motocykl novozélandského původu, v Česku bude stěží k sehnání. Jediný způsob jeho koupě je přes soukromý inzerát či zahraniční autobazar.

Láká vás projet si tento motor v původním balení, tzn. ve voze Subaru Impreza WRX? Autobazar 123auta.cz nabízí pestrou nabídku vozů, vynikajících v poměru cena a kvalita.

Přečtěte si také: Jak si vybrat čtyřkolku?

madboxer-front-leftmadboxer-left-rear

Článek naposledy upraven: 16. 1. 2018

 

Rychlé novinky

V neděli 30. září zemřel náhle ve věku 63 let Otto Krmíček mladší, bývalý dvojnásobný mistr republiky v silničních závodech motocy...
úterý, 2.10.2018 Zobrazit
Jonathan Rea vyhrál závod v Magny-Cours a získal tak svůj již čtvrtý titul mistra světa WorldSBK v řadě! Vyrovnal tak počet titulů...
neděle, 30.09.2018 Zobrazit
Oficiálně: Karel Abraham zůstává v MotoGP! Podepsal dvouletou smlouvu s Avintia Ducati teamem, kde nahradí Simeona a bude týmovým...
středa, 5.09.2018 Zobrazit
Další novinky
Jste zde: Moto-svět.cz Články Články a novinky Ostatní články Madboxer: pekelný stroj s motorem Subaru